Слава навіки! Дорога Ірино, перебування нареченого за кордоном не є перешкодою, щоб уділити Вам Святу Тайну Подружжя, однак самому обряду вінчання передує ряд обов'язкових організаційних та підготовчих питань, що їх слід вирішити. Тому було б добре, щоб Ви в ближчому часі підійшли до нашого храму та детальніше все обговорили. Також можете подзвонити за телефоном 0966119515. З повагою, о. Віталій.

Воістину Воскрес! Будемо раді зустрічі з Вами у будь який зручний час. Церква є відкрита протягом дня з 7:00 до 19:00. Також можете домовитись про зустріч за телефоном: 0966119515 - о. Віталій.

Слава навіки! Можна, однак тільки з дозволу місцевого ієрарха. Про це читаємо у Партикулярному праві УГКЦ. Кан. 110, § 1. Звершувати таїнство Подружжя під час постів або загальниць можна
лише за дозволом місцевого ієрарха.

Тож з цим питанням Вам потрібно звернутися до церковного суду, що в нашому місті знаходиться за адресою вул. Василіянок, 64.

З повагою, о. Віталій.

Дорога Юліє, відповідь на ваше запитання знаходимо у церковному законодавстві, а саме у Кодексі Канонів Східних Церков, де читаємо:

Кан. 803 – § 1. Правосильно укладати подружжя з нехрещеними не можна.

• 3. Щодо умов диспензування (звільнення від дотримування закону) слід застосовувати кан. 814.

Кан. 814 – Дозвіл з виправданої причини може дати місцевий Ієрарх але нехай його не дає, якщо не будуть виконані такі умови:

1-е - католицька сторона повинна заявити, що вона готова відсунути від себе небезпеку втрати віри, і дати щиру обіцянку, що зробить усе в міру сил, щоб усі діти були охрещені і виховані в католицькій Церкві;

2-е - друга сторона повинна бути своєчасно повідомленою про обіцянки, які дала католицька сторона, так щоб справді була свідома змісту обіцянки і зобов'язання католицької сторони;

3-є - обидві сторони повинні бути ознайомленими з цілями й істотними особливостями подружжя, яких не може виключити жодна сторона.

Кан. 815 – Партикулярним правом кожної Церкви свого права повинен бути установлений спосіб, як треба робити такі заяви й обіцянки, що завжди вимагаються, і повинен бути окреслений спосіб, яким чином це має бути відомо у зовнішній сфері й як має бути повідомлена некатолицька сторона.

Керуючись даним церковним законом, вам для більш точної інформації слід звернутися до місцевого церковного трибуналу, який компетентний у справах подружжя. В м. Івано-Франківську церковний трибунал УГКЦ знаходиться по вулиці Василіянок, 64.

Шлюб, який ви прийняли в православній церкві, є також дійсним і у католицькій церкві.

Однак, для того щоб тепер отримати шлюб у католицькій церкві, декрет про визнання шлюбу недійсним з тої чи іншої причини має бути виданий церковним судом католицької церкви. Тобто, щоб взяти шлюб в УГКЦ, потрібно уневажнення Вашого попереднього подружжя отримати в церковному суді УГКЦ. З повагою, о. Віталій.

Слава навіки! Звісно на передшлюбні науки можете йти зараз. По завершенні наук Ваш наречений може прийняти Святу Тайну Хрещення, ну і звичайно ви разом зможете повінчатись.

Щодо цього Церква немає ніяких пересторог, якщо звісно ж ви є в подружжі. Винятком можуть бути ситуації, коли статеве життя може негативно позначитись на перебігу вагітності і навіть загрожувати життю дитини. Та це вже компетенція лікаря, який мав би про це говорити.

Ситуація не є простою, бо закони православної та католицької церкви дещо по різному трактують так зване поняття "церковного розлучення". Шлюб, який вони прийняли в православній церкві, є також дійсним і у католицькій церкві. Однак, для того щоб Вам отримати шлюб у католицькій церкві, декрет про визнання шлюбу недійсним з тої чи іншої причини має бути виданий церковним судом, виключно, католицької церкви.

У Католицькій церкві немає поняття 2-го шлюбу, а радше визнання першого недійсним та відповідно до цього повернення до вільного стану. Тож, на даний час, шлюб між вами в УГКЦ не може бути укладений. З даним питанням раджу звернутися до церковного трибуналу, що в нашому місті знаходиться на вулиці Василіянок, 64.

Дорога Наталіє,те, що вони є хресними батьками для однієї дитини не є перешкодою до одруження.