Сьогодні наша церква відзначає одне із найбільших свят у році - Преображення Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа.

Преображення Господнє належить до головних свят, пов'язаних з подіями із життя Спасителя.

Як описують Євангелія, незадовго до свого розп'яття Ісус Христос, взявши з Собою трьох учнів - Петра і братів Заведеєвих, Якова та Івана, вирушив з Кесарії Філіппової в межі Галилеї. Зупинившись біля гори Тавор, Ісус став молитися. Стомившись, апостоли заснули. Коли ж вони прокинулись, то побачили, що Ісус Христос переобразився: Він стояв оточений яскравим сяйвом: обличчя Його сяяло,  як сонце, одяг зробився білішим від снігу і блищав, як світло. Поруч з Ним стояли два старозавітні пророки - Мойсей та Ілля, які розмовляли з Господом про Його близький відхід.

Далі Євангеліє оповідає про те, що співрозмовників осінила біла хмара, з якої пролунав голос Божий: "Це - Син Мій улюблений, Його слухайте". Учні налякалися і припали до землі. Ісус Христос підійшов до них і сказав: "Встаньте, не бійтеся". Учні тоді встали і побачили Ісуса вже у звичайному вигляді.

Під час проповіді о. Віталій провів аналогію із сьогоднішнім днем: всі ми прийшли на гору Тавор, якою є наш храм, саме тут Ісус також преображається на Літургії. Ми ж, подібно як апостоли, взиваємо до Господа: добре нам тут бути, поставимо тобі намет у наших серцях, щоб ти замешкав у нас. Наостанок отець закликав кожного слухати голос Божий та шукати Господа у нашому житті, адже подія Преображення вимагає нашої з вами участі.

З найдавніших часів у Східній Церкві вірні цього дня на подяку Богові приносять до храму первоплоди. Тож і сьогодні у храмі зібралися чисельні вірні, щоб Господь благословив працю їхніх рук та подякувати за дари, якими Він кожного з нас так щедро обдаровує.